Göl-Kay Turizm İnşaat Tanıtım ve Prodüksiyon San. ve Tic.Ltd.Şti Bedrettin mah. Kayhan Keresteciler Çıkmazı no:2/2 Daire.1 Osmangazi Bursa adresinde sukayağı sporunun bağlı olduğu Suatı Federasyonunda 2001 yılından beri Bursa Temsilcisi olan Hüseyin Başaran T.R.T. den emekli, Nuri Çevik tarafından kurulmuş olup,12.04.2011 tarinde Nuri Çevik Hisselerini Hasan Başaran’a devretmiştir.


2007 yılında, Osmangazi Belediye Başkanı olan Recep Altepe’ya anlatılan tesis ve proje, tesisi Almanya’da yerinde gören Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’ya tesisi kurmaya karar vermiş ve 2008 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılmıştır.


Hüseyin Başaran’ın, İl temsilcisi olarak ve Federasyon katkıları ile Türkiye’de ilk il birinciliği ve Türkiye Şampiyonası müsabakaları yapılmış , ilk milli sporcuların seçilmesine imkan sağlanmış ve İlk teknik kurul başkanı olarak sporun kuralları belirlenmiştir. Nuri Çevik ,Sukay Park tesisini 2008 sezonunda tesisden sorumlu müdür olarak Osmangazi Belediyesi adına işletmiş ve 2009 da bu görevinden ayrılmıştır. Hüseyin Başaran veNuri Çevik ‘in ortaklığı Sukay Parktaki çalışmaları sırasında tanışmalarından kaynaklanmıştır. Hüseyin Başaran bu sporun geleceğinin tesislerin Türkiye geneline yayılmasına bağlı olduğunun bilincinde olarak sporu geliştirmek adına Nuri Çevik ‘e destek vermiştir.


Ürünlerini satılan, Rixen Firmasının patent süresinin dolmasıyla satışlar ihale yöntemine dönmüştür.


İhale Yönteminin gerçek anlamda rekabeti sağlaması gerektiğinden, hem yasal ve hem de ticari gereklilk açısından Nuri Çevik hisseleri, yasal-resmi ve mali tüm gereklilikleri yerine getirilerek Hasan Başaran tarafından 12.04.2011 tarihinde devir alınmıştır. Hüseyin Başaran ‘diğer üretici Alman Sesitec firmasının Türkiye bayiliğini almış olup, bu yetkisini şirket bünyesi içinde kullanarak ticari faaliyette bulunmaktadır.


Bu tarihe kadar müşterek çalışma ile, İzmit Gölkay Park , Kartepe ,Samsun Sukay Park tesisleri yapılmıştır..Göl-kay olarak yapılan ilk tesis Alanya, Kargıcak mevkiinde, Gold City oteli içinde kurulu Gold Cable parktır. 2011 de başlanmış üç ayda bitirilmiştir. Tesis sosyal alanlarının bitirlmesinden sonra, 2012 yazında, hizmete girmiştir. Sesitec firmasısnın Türkiyedeki ilk tesisi Afyon Karahisar da kurulumu bitmiş olup ,Çevre düzenlemeleri devam etmektedir.Afyon Spor Kompleksi tüm tesislerle beraber Haziran ayında açılacaktır.


  • Bursa Sukay park Türkiye’ de kurulan ilk tesis, hem de yapay gölete kurulan ilk tesis,
  • İzmit Göl-Kay park doğal gölete kurulan ilk tesis,
  • Kartepe göle kurulan ilk tesis ,
  • Samsun Sukay Park denize kurulan ilk tesis ,
  • Gold Cable Park Türkiye’de otel bünyesinde kurulan ilk tesis olma özelliğini taşımaktadır

Göl-kay olarak Bursa Osmangazi Belediyesi Film Şenliği organizasyonunu düzenlenmiş, T.R.T. 23 Nisan Bursa Şenliğindeki çalışmalarımızdan dolayı teşekkür plaketi ne layık görülmüştür.

Türkiyenin her yerinden gelen davetleri geri çevirmeyip iki sene boyunca Türkiyenin heryerini gezerek, tanıttığımız sistemimiz, halihazırda tüm Türkiye tarafından tanınmakta, kendini sattırır hale gelmiştir.

Göl-Kay olarak yaptığımız tesislerde Kablolu Sukayağı sporuna faydalı olabilecek , geleceği planlayarak tesisler kurmaya çalşıyoruz. Projeler dünya standartlarında Alman üretici tarafından hazırlanmaktadır. Bilgimiz dışında hazırlanan projelerdeki yanlışlıklara müsade etmiyor , yaptığımız işte ülkemizin çıkarları koruyor ve bu sporun gelişimi için çaba gösteriyoruz. Amacımız Deniz ve gölü olan ,olmayan tüm şehirlerimizde zegin fakir herkesin sukayağı sporunun yapabilmesini sağlamaktır.